Skip to main content

Sucha i spierzchnięta skóra dłoni potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, która przywróci jej równowagę hydrolipidową oraz zregeneruje uszkodzony naskórek. Parafina posiada sporo zalet, które szybo i skutecznie rozwiążą ten problem.

Czym jest parafina?

Parafina pozyskiwana jest w procesie destylacji ropy naftowej, jest substancją drobnokrystaliczą, o kolorze białym, nierozpuszczalną w wodzie i etanolu. Parafina topi się w temperaturze od 45-60 stopni C i świetnie miesza się z innymi surowcami mineralnymi oraz olejami roślinnymi. Parafina jest surowcem ropopochodnym, zaliczanym do naturalnych komponentów mineralnych. Często wykorzystywana w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym. Niezaprzeczalną zaletą parafiny jest zdolność zatrzymywania oraz powolnego oddawanie ciepła. Tłuszcze minerale są bezpieczne dla skóry, rzadko wywołują alergię, ponieważ nie wnikają do warstwy rogowej naskórka, działają tylko na powierzchni skóry.

Wskazania do maseczki parafinowej

Zabiegi przy użyciu parafiny rekomendowane są dla skóry suchej, z uszkodzonym naskórkiem który nadmiernie się łuszczy i pęka. Parafina złagodzi także bóle mięśni i stawów.

Działanie parafiny na skórę

Ciepłe okłady na bazie parafiny efektywnie poprawiają wygląd skóry, pobudzają krążenie krwi, ogrzewają, rozluźniają mięśnie i działają kojąco na bolące stawy. Parafina w połączeniu z preparatami odżywczymi potęguje efekt nawilżenia paznokci oraz skóry, uelastycznia i wygładza naskórek. Dzieje się tak, za sprawą silnych właściwości okluzyjnych parafiny, która na powierzchni skóry tworzy szczelny film zatrzymujący transepidermalną utratę wody. Pod wpływem ciepła, pory skóry otwierają się, krążenie krwi jest usprawnione więc substancje aktywne zawarte w preparatach kosmetycznych wchłaniają się szybciej.
Skóra dłoni codziennie narażona jest na kontakt z wodą, detergentami oraz działanie czynników zewnętrznych ( wysokich i niskich temperatur oraz promieniowanie UV). Szczególnie zimą, skóra rąk staje się szorstka, spierzchnięta, mniej elastyczna z tendencją do pękania i mikrourazów. Stosowanie ciepłych okładów na bazie parafiny pozwoli intensywnie zregenerować, natłuścić i uelastycznić naskórek. Skóra po zabiegu staje się wyraźnie miękka i nawilżona.

Zabieg parafinowy w AQUAOO obejmuje

  • Dezynfekcję dłoni,
  • peeling solno – cukrowy dłoni – Podopharm,
  • aplikację maseczki z mikrosrebrem – Podopharm,
  • kąpiel parafinową dłoni,
  • zabezpieczenie dłoni folią i rękawicami frotte,
  • delikatny masaż dłoni.
Close Menu

AQUAOO profesjonalny salon kosmetyczny Miechów | Chill & beauty