Skip to main content

W dzisiejszych czasach dbamy o wygląd skóry twarzy i ciała zapominając o pielęgnacja dłoni, a to skóra dłoni starzeje się najszybciej i traci swoją jędrność oraz elastyczność zdradzając przy tym nasz wiek.

Dlaczego skóra dłoni szybciej się starzeje?

Szczególna budowa skóry dłoni powoduje, że jest ona delikatna i skłonna do przesuszenia. Skóra dłoni zbudowana jest podścieliska łącznotkankowego składającego się włókien: kolagenowych, sprężystych i retikulinowych. Tkanka podskórna znajdująca się pod skórą właściwą jest cieńsza, przez to mniej odporna na urazy mechaniczne. Na skórze dłoni znajdują się liczne gruczoły potowe, jednak nieznaczna ilość gruczołów łojowych odpowiedzialnych za natłuszczanie naskórka, zwiększa TEWL- transepidermalną utratę wody. Naskórek dłoni  nierzadko narażony jest na kontakt z detergentami, wodą w połączeniu z mydłem, które skutecznie usuwają naturalny płaszcz lipidowy skóry. Pod wypływem czynników zewnętrznych( wysokich i niskich temperatur oraz promieniowania UV), skóra dłoni staje się szorstka, spierzchnięta ,mniej elastyczna z tendencją do pękania i mikrourazów.

Pielęgnacja domowa

W pielęgnacji domowej istotne są codzienne rytuały mające na celu odbudowanie płaszcza hydrollipidowego za pomocą odpowiednich kremów bogatych w ceramidy, oleje roślinne  kwas hialuronowy, kolagen, elastynę, witaminy, substancję łagodzące oraz filtry UV. Idealnie byłoby raz w tygodniu wykonać delikatny peeling dłoni , za pomocą którego usuniemy martwe komórki naskórka, dzięki temu składni odżywcze zawarte w kremach, będą się lepiej wchłaniać.

Pielęgnacja gabinetowa

W salonach kosmetycznych przeważnie rekomendowana jest kąpiel parafinowa dłoni , która poprawia krążenie krwi, ogrzewa i rozluźnia mięśnie oraz działa kojąco na bolące stawy. Poza tym wygładza i uelastycznia naskórek.

Natomiast, skóra dłoni, która wymaga intensywniejszej kuracji może zostać poddana:

  • mezoterapii bezigłowej. Bezinwazyjnie i bezboleśnie zostaną wprowadzone w głąb skóry odpowiednio dobrane koktajle odżywcze, które ujędrnią skórę dłoni.
  • Karboksyterapia dwutlenkiem węgla. Podanie CO2 pod skórę przyspiesza krążenie krwi, przepływ tlenu i substancji odżywczych co w rezultacie przekłada się na syntezę  nowego kolagenu.
  • Cosmelan jest terapią wybielającą, skuteczną w usuwaniu przebarwień słonecznych i hormonalnych oraz likwidacji powierzchownych zmarszczek. Zabieg składa się z dwóch etapów. Pierwszy, dotyczy rzetelnej konsultacji kosmetologicznej wraz z nałożeniem maski oraz stosowanie przez pacjenta kilka miesięcy już w drugim etapie terapii, kremu Cosmelan 2.

Dłonie  są naszą wizytówką dlatego zadbaj o nie z rękawiczkami kolagenowymi firmy Voesh New York o szerokim spektrum działania. Idealne do użycia podczas stylizacji paznokci w Aquaoo jak również w pielęgnacji domowej.  Do nabycia w Aquaoo w korzystnej cenie.

Close Menu

AQUAOO profesjonalny salon kosmetyczny Miechów | Chill & beauty